Jsme kapela, která vznikla v září roku 2003.Tehdy napadlo našeho p.uč Jiřího Holuba zkusit založit dechovku převážně z žáků ZUŠ. První zkouška proběhla v počtu 12 členů. Během pěti let jsme se postupně rozrostli. Nyní kapela čítá 17 muzikantů včetně dvou zpěváků. A už ,,dorůstají“ další mladí hráči…
Prvních pět let jsme vystupovali pod názvem Dechovka mladých Protivanov. V roce 2008 jsme vydali k pětiletému výročí své existence naše první CD s názvem Poprvé.. a začali jsme vystupovat pod novým názvem Holóbkova mozeka. Dechovka působí při ZUŠ Konice, na jedné z poboček této školy, v Protivanově. Scházíme se a zkoušíme v budově ZŠ Protivanov. Členové naší kapely pocházejí nejen z Protivanova, ale také z Bukové, Benešova u Boskovic, Žďárné, Ludíkova, Lipové i Brodku u Konice. Většina z nás se řadí k studentům různých středních škol a žákům ZŠ. Ale máme mezi sebou i několik pracujících!! Co tím chceme říct? I přesto, že studujeme, či pracujeme každý někde jinde, o víkendu se potkáváme a hrajeme. To, co nás spojuje, není jen muzika. Jsme správná banda, která se spolu ráda baví ..
Co hrajeme? Řadu krásných lidových písniček a melodií,více či méně známých . Avšak vůbec se nebráníme ani hudbě vážné, populární, filmové i taneční a dalším žánrům.
Kde nás můžete slyšet? Na koncertech, festivalech, přehlídkách dechových hudeb a různých dalších akcích a vystoupeních.
Těší nás, že jste navštívili naše stránky a seznámili se s námi. My se vynasnažíme, ať se Vám líbíme.

Zdraví Holóbkova mozeka